See veebileht kasutab küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt.

Nõustun
Autopesu

20.06.2017

Suvise autopesu meelespea: kuidas kaitsta ja vabaneda putukatest ja linnukakast?

Autopesu paistab imelihtne, kuid erinevatel aastaaegadel tuleb autot pestes pöörata tähelepanu erinevatele nüanssidele. Kui talvel on tähtsaim auto värvipinna kaitsmine soola ja pigi eest, siis suvel on suurimaks nuhtluseks putukad ja lindude väljaheited.

Circle K autopesu tootejuht Liina Koit toob välja soovitused, mis aitavad auto suvel puhtana hoida ning värvikihti kaitsta.

Kui oled kevadise pigileotusega hiljaks jäänud, siis tuleks see tootejuhi sõnul kohe kiiremas korras ette võtta, et ennetada roostetamist.

"Pigi, mis koguneb enamasti külgedele ja tagaosale, tunneb ära autot käega katsudes – see on kare," selgita Koit.

"Sageli arvatakse ekslikult, et suvel pole põhjust autot põhjalikult pesta, sest korrosiooni tekitavat soola ja pigi teedel pole. Paraku tikuvad suveperioodil autot määrima linnud ja putukad ning nende tekitatu võib pesemata jätmisel olla auto pinnale samuti ohtlik. Lindude väljaheide on koostiselt happeline ja pikalt maha pesemata söövitab see  auto värvipinda ning võib seda kaitsvat lakikihti rikkuda," hoiatab Koit.

Ta rõhutab, et auto vajab ka suvel regulaarselt põhjalikku spetsiaalsete vahenditega pesu.

"Koduhoovis ämbri ja švammiga pesemisel tasub olla ettevaatlik, sest liivaterad tikuvad jääma švammi sisse kinni ja sellega hõõrumine rikub autokere värvikihti. Automaatpesula harjapesu ei pea kartma, sest harjased on pehmed ega kriimusta auto pinda. Harjapesu võiks alata kõrgsurvega, nii et enne kui harjad puudutavad auto pinda, on suurem mustus juba maha uhutud," soovitab ta.

Paha ei teeks ka see, kui olemas oleks spetsiaalne putukaeemaldusvahend, millega enne pesu raskesti eemaldatavad putukad saab lahti leotada.

Suvise autopesu viimane etapp peaks kindlasti olema vahatamine.

"Kõige tõhusam on regulaarne püsivahapesu, mis aitab säilitada värvi-, kummi-, plast- ja kroomitud pindade seisukorda ja kaitseb autot pori, pigi ja õhusaaste eest. Vaha tekitab auto pinnale nähtamatu kaitsekihi, mis takistab värvile mustuse kleepumist ning teeb edaspidise auto hooldamise lihtsamaks. Kui kasutada lisaks vetthülgavat klaasivaha, mis koondab vee tilkadesse, tagatakse ka parem läbipaistvus tuuleklaasidel. See omakorda teeb autosõidu turvalisemaks," kinnitab Koit.
Sule

Muuda keel