Teemaks

Teemaks on riigiti erinevalt reguleeritud ning allolev info annab ülevaate ja juhised, kuidas toimida teemaksu tasumisel. Circle K Eesti AS kaudu on Circle K EUROPE kaardi olemasolul ja piisava üldlimiidi korral võimalik taotleda sõidukitele mugavalt kasutatavaid teemaksubokse.

Teemaksu info erinevates riikides

Tagastamine Ava

Kui soovite teemaksuteenuse lõpetamist, tuleb boks tagastada tähitult (originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis) vastava riigi teemaksu teenusepakkujale:

Itaalia,  Hispaania, Portugala Prantsusmaa
(Telepass ja ViaCard, TIS-PL)


Tolltickets GmbH 

Kaiserstr. 28
83022 Rosenheim
Germany
Poola (ViaToll)

Kapsch Telematic Services Sp.z o.o.

FAO: FCI Distribution 
ul. Poleczki 35 Bud. A1
02822 WARSZAWA
Poland
Saksamaa (Toll Collect)

Iseseisvalt on teemaksuboksi
eemaldamine keelatud. Kui soovite
lõpetada boksi kasutamise,
tuleb pöörduda sobivasse
Toll Collect teeninduspunkti.
EETS multiboks
BroBizz (Norra)


TRAFINEO GmbH & Co. KG

Wittener Straße 56
44789 Bochum
Germany
Belgia (Satellic)

Arvato Services

Healthcare Benelux
Airport Ring Center
Maalbeekweg 57
1930 Zaventem
Belguim
Autopass boksid (Norra)

Norra praamikaardid

Skyttel AS
Postboks 6203
5893 Bergen
Norway
Austria (Go-Box)

Asfinag Maut Service GmbH

OBU - Retouren
Rosenbach 130 
9183 Rosenbach
Austria

 

EETS multifunktsionaalne teemaksuboks (Austria, Saksamaa, Belgia(k.a Liefkenshoek tunnel), Hispaania, Itaalia, Portugal, Prantsusmaa(v.a Mont Blanc ja Frejus tunnel), Poola A4 kiirtee) Ava

Circle K pakub oma äriklientidele multifunktsionaalset teemaksuboksi EETS (European Electronic Toll Service), mis asendab järgnevate riikide teemaksubokse:
Austria Go-Box
Belgia Viapass
Prantsusmaa TIS-PL
Portugali TIS-PL
Hispaania TIS-PL
Itaalia Telepass
Saksamaa Toll Collect

EETS teemaksuboksi vormistamiseks ootame Teilt teemaksuboksi avaldust koos sõiduki(te) registreerimistunnistuse koopia(te)ga. Tellitud EETS teemaksuboks jõuab Teieni kümne tööpäeva jooksul ja on koheselt kasutusvalmis.

Olemasolevad teemaksuboksid tuleb tagastada teenusepakkujale turvaliselt ja vastavalt lepingus kokkulepitule. Seda tuleks teha topelt-tehingute vältimiseks.

EETS teemaksuboksi kasutajad saavad iseteeninduses erinevaid seadistusi ise kiirelt ja mugavalt hallata. EETSi kasutus toimub vastavalt boksiga kaasasolevale kasutusjuhendile.
Teemaks Eestis Ava

Alates 1. jaanuarist 2018 on Eestis avalikult kasutataval teede võrgustikul üle 3,5t täismassiga veoautodele kohustuslik tasuda teemaksu. Täiendav info: https://teetasu.ee/info
Circle K maksekaardiga on võimalik tasuda teemaksu eest vaid Häädemeeste teenindusjaamas.

From 1 January 2018, it is required to pay Road toll (Road User Charge) for all heavy goods vehicles that weigh over 3.5 tonnes and are used on the public road network. Additional information: https://roadtoll.ee/
Circle K payment cards (including ROUTEX) are accepted for Road User Charge only in Häädemeeste service station.
Teemaks Norras Ava

BroBizz

Norra teemaksuboks BroBizz on kohustuslik sõidukitele täismassiga üle 3500 kg. Teemaksuboksi tellimiseks tuleb saata ettevõtte juriidilise esindaja poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus ja soovituslikult sõiduki registreerimistunnistuse koopia aadressile klienditeenindus@circlekeurope.com. Teemaksuboksi tellimine võtab aega umbes 1-2 nädalat ja see saadetakse tähituna.

Teemaksuboksidega on võimalik tellida ka Norra praamikaarte, mis on seotud teemaksuboksiga. Teemaksutehingute ja praamipiletite arveldamine toimub mugavalt Circle K arve kaudu. Praamikaardiga saate tavahindadest 40% soodustust, Storebælti sillalt soodustus boksiga kuni 20%, Øresundi sillal veoautodele vähemalt 56%-soodustus kodulehe tavahinnast.

Praamikaardiga on seotud ka ettemakse, kuid Circle K praamikaardid tellides tasume ettemakse Teie eest. Praamikaardiga on seotud kuutasu vastavalt sõiduki pikkusele:
  • Ettemaksete klass 1 (sõiduki pikkus 0 – 8 meetrit). 3400NOK. Kuutasuga 40 NOK´i sõiduki kohta
  • Ettemaksete klass 2 (sõiduki pikkus 8,01 – 17,50 meetrit). 13500 NOK. Kuutasuga 80 NOK´i sõiduki kohta
  • Ettemaksete klass 3 (sõiduki pikkus > 17,51 meetrit). 25600 NOK. Kuutasuga 120 NOK´i sõiduki kohta
Ja 50 NOK´i ühekordne kulu praamikaardi ühenduse tekitamise eest.

Kui bokse või praamikaarte enam ei kasutata, tuleb need tagastada (boksid originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis) teenusepakkujale. Täpsem info „Tagastamise“ juures.

Autopass

Olemasolevad Autopass teemaksuboksid jäävad kehtima samadel tingimustel.

Teemaks Poolas Ava

Poola teemaksuboks ehk viaTOLL on kohustuslik täismassiga üle 3500 kg sõidukitele. Circle K Eesti AS vahendab vaid Post-Paid viaToll seadmeid. Teemaksuboksi taotlemiseks on vajalik edastada Circle K kontorisse järgnevad dokumendid: poolakeelse lepingu originaal (lae Poola OBU taotlus alla siit), sõiduki taotluse originaal (lae see alla siit), juhatuse liikme poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus, sõiduki registreerimistunnistuse koopia ja juhatuse liikme passi või ID-kaardi koopia.

viaTOLL teemaksuboksi kinnituskiri edastatakse ettevõtte e-posti aadressile, et võib teemaksuboksile järele minna (1-2 nädalat). Autojuht saab teemaksuboksi väga lihtsalt ise paigaldada sõidukile. viaTOLL on elektrooniline peopesa suurune sõiduki tuuleklaasi siseküljele kinnitatav seade, mis arvestab teemaksu automaatselt kui sõiduk sõidab kohustuslikust maksepunktist läbi. Makse sooritatakse elektrooniliselt ning ostud kajastatakse Circle K arvel.

Ettemaksu ehk Pre-Paid seadmeid saab soetada otse Poola teeninduspunktidest ja ettemaksu on võimalik teha ka Circle K EUROPE kliendikaartidega.

Kui seadet enam ei kasutata, tuleb see tagastada Poola kontaktpunkti või saata posti teel aadressile:

Kapsch Telematic Services Sp.z o.o.
FAO: FCI Distribution
ul. Poleczki 35 Bud. A1
02822 WARSZAWA
Poland

Rohkem informatsiooni Poola teemaksu kohta leiate viaTOLL kodulehelt.

NB! Soovitame teemaksuboksid tagastada tähitud postiga, kuna seadmete kohalejõudmise eest sihtkohta vastutab klient.
Teemaks Saksamaal Ava

Saksamaa teemaks Toll Collect on kohustuslik sõidukitele täismassiga üle 7500 kg. Teemaksu on võimalik tasuda:

1. Teemaksupunkti makseterminalis Circle K EUROPE kaarti kasutades. Iga kord tuleb makseterminali käsitsi sisestada andmed firma, veoki ja marsruudi kohta. Tehingud kajastuvad Circle K arvel.

2. Toll Collect kodulehel end registreerides ja sisestades soovitud marsruudi. Toll Collect kodulehel registreerides on võimalik ka kliendil endal leping sõlmida.

3. Taotledes Circle K kaudu elektroonilist teemaksuboksi.

Tehingud kajastuvad kokkuvõtvalt Circle K arvel ja detailse väljavõtte saab Toll Collect iseteenindusest.

Teemaksuboksi taotlemiseks tuleb saata ettevõtte juriidilise esindaja poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus,  allkirjastaja dokumendi koopia ja sõiduki registreerimistunnistuse koopia aadressile  klienditeenindus@circlekeurope.com. Lisaks tuleb edastada järgnevad paberil originaaldokumendid posti teel või täidetud, allkirjastatud, skaneeritud ja digitaalselt allkirjastatud dokumendid:

Benutzerregistrierung

Fahrzeugregistrierung

Zahlweise Tankkarte

Teemaksuboks Saksamaa teemaksu tasumiseks

Soovitame Saksamaal teemaksu tasumiseks soetada teemaksuboks „On Board Unit“ ehk OBU, mille kasutamine on lihtne ja mille kaudu toimub teemaksu tasumine automaatselt. OBU ise ei maksa midagi, sest kuulub Toll Collect GmbH-le, kuid maksta tuleb selle paigaldamise eest.
Paigaldamine võtab aega kuni 4h, töö hind ei ole fikseeritud ja sõltub teeninduspunktist (100-400€). OBU paigaldamine sõidukisse vabastab autojuhi terminalis käsitsi informatsiooni sisestamisest, mis võib olla järjekorra tõttu väga aeganõudev ja põhjustada hilinemise sihtkohta.

NB! Kui soovite lõpetada OBU kasutamise, siis tuleb pöörduda sobivasse teeninduspunkti. Iseseisvalt on teemaksuboksi eemaldamine keelatud.

Kui teemaksuboksi tellimisega on kiire, tuleks registreerimine teha Toll Collect kodulehe kaudu siin.

Rohkem informatsiooni Toll Collect kodulehelt.
Teemaks Sloveenias Ava

Alates 01. aprillist 2018 on Sloveenias alates 3,5t sõdukitele teemaks kohustuslik. Teemaksu hinnad sõltuvad sõiduki telgede arvust, läbitud kilometraažist ning euro klassist. Teemaksu tasumiseks on vajalik DarsGo teemaksuboks. Teemaksuboksi taotlemiseks tuleb eelregistreerida ettevõte ning sõidukite andmed internetis aadressil https://www.darsgo.si/portal/en/register ning seejärel paigaldada DarsGo teemaksuboks Sloveenias OMVjaamas. Kindlasti tuleb iseteeninduses registreerides välja printida kinnitus BAR-code-ga „Certificate of Receipt“ ja anda juhile kaasa. Kohapeal saab Routex kaardiga tasuda 10 € administratiivkulu ning seejärel saab siduda teemaksuboksi Circle K kaardiga ning tehingud lähevad Circle K arvele.

Rohkem infot saab lugeda siit

NB! Kuni 31. märtsini 2018 kehtivad ABC ja DARS kaardid tuleb tagastada teenusepakkujale hiljemalt 30. juuniks 2018!
Teemaks Soomes Ava

Soomes maksustatavad teed puuduvad.
Sule

Muuda keel