Teemaks

Teemaks on riigiti erinevalt reguleeritud ning allolev info annab ülevaate ja juhised, kuidas toimida teemaksu tasumisel. Circle K Eesti AS kaudu on Circle K EUROPE kaardi olemasolul ja piisava üldlimiidi korral võimalik taotleda sõidukitele mugavalt kasutatavaid teemaksubokse.

Teemaksu info erinevates riikides

Tagastamine Ava

Kui soovite teemaksuteenuse lõpetamist, tuleb boks tagastada tähitult (originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis) vastava riigi teemaksu teenusepakkujale:

Itaalia,  Hispaania, Portugala Prantsusmaa
(Telepass ja ViaCard, TIS-PL)


Tolltickets GmbH 

Kaiserstr. 28
83022 Rosenheim
Germany
Poola (ViaToll)

Kapsch Telematic Services Sp.z o.o.

FAO: FCI Distribution 
ul. Poleczki 35 Bud. A1
02822 WARSZAWA
Poland
Saksamaa (Toll Collect)

Iseseisvalt on teemaksuboksi
eemaldamine keelatud. Kui soovite
lõpetada boksi kasutamise,
tuleb pöörduda sobivasse
Toll Collect teeninduspunkti.
EETS multiboks
BroBizz (Norra)


TRAFINEO GmbH & Co. KG

Wittener Straße 56
44789 Bochum
Germany
Belgia (Satellic)

Arvato Services

Healthcare Benelux
Airport Ring Center
Maalbeekweg 57
1930 Zaventem
Belguim
Autopass boksid (Norra)

Norra praamikaardid

Skyttel AS
Postboks 6203
5893 Bergen
Norway
Austria (Go-Box)

Asfinag Maut Service GmbH

OBU - Retouren
Rosenbach 130 
9183 Rosenbach
Austria

 

EETS multifunktsionaalne teemaksuboks [Austria, Saksamaa, Belgia (k.a Liefkenshoek tunnel), Hispaania, Itaalia, Norra, Portugal, Prantsusmaa (v.a Mont Blanc ja Frejus tunnel), Poola A4 kiirtee] Ava

Circle K pakub oma äriklientidele multifunktsionaalset teemaksuboksi EETS (European Electronic Toll Service), mis asendab järgnevate riikide teemaksubokse:
Austria Go-Box
Belgia Viapass
Prantsusmaa TIS-PL
Portugali TIS-PL
Hispaania TIS-PL
Itaalia Telepass
Saksamaa Toll Collect
Norra Autopass/Brobizz

EETS teemaksuboksi vormistamiseks ootame Teilt teemaksuboksi avaldust koos sõiduki(te) registreerimistunnistuse koopia(te)ga. Tellitud EETS teemaksuboks jõuab Teieni kümne tööpäeva jooksul ja on koheselt kasutusvalmis.

Olemasolevad teemaksuboksid tuleb tagastada teenusepakkujale turvaliselt ja vastavalt lepingus kokkulepitule. Seda tuleks teha topelt-tehingute vältimiseks.

EETS teemaksuboksi kasutajad saavad iseteeninduses erinevaid seadistusi ise kiirelt ja mugavalt hallata. EETSi kasutus toimub vastavalt boksiga kaasasolevale kasutusjuhendile.
Eurovignette - Holland, Luksemburg, Rootsi ja Taani Ava

Raskeveokid täismassiga üle 12 tonni peavad Eurovignette teemaksupileteid ostma kiirteede ja tasuliste maanteede kasutamiseks Eurovignette riikides (Taani, Luksemburg, Holland ja Rootsi). Routex maksekaart on aktsepteeritud maksevahend http://www.eurovignettes.eu lehel. Eurovignette riike läbides piisab ühest Eurovignette´st.

 
Teemaks Eestis Ava

Alates 1. jaanuarist 2018 on Eestis avalikult kasutataval teede võrgustikul üle 3,5t täismassiga veoautodele kohustuslik tasuda teemaksu. Täiendav info: https://teetasu.ee/info
Circle K maksekaardiga on võimalik tasuda teemaksu eest vaid Häädemeeste teenindusjaamas.

From 1 January 2018, it is required to pay Road toll (Road User Charge) for all heavy goods vehicles that weigh over 3.5 tonnes and are used on the public road network. Additional information: https://roadtoll.ee/
Circle K payment cards (including ROUTEX) are accepted for Road User Charge only in Häädemeeste service station.
Teemaks Norras Ava

BroBizz

Norra teemaksuboks BroBizz on kohustuslik sõidukitele täismassiga üle 3500 kg. Teemaksuboksi tellimiseks tuleb saata ettevõtte juriidilise esindaja poolt digitaalselt allkirjastatud  avaldus ja soovituslikult sõiduki registreerimistunnistuse koopia aadressile klienditeenindus@circlekeurope.com. Teemaksuboksi tellimine võtab aega umbes 1-2 nädalat ja see saadetakse kliendile tähituna.

Teemaksuboksidega on võimalik tellida ka Norra praamikaarte, mis on seotud teemaksuboksiga. Teemaksutehingute ja praamipiletite arveldamine toimub mugavalt Circle K arve kaudu. Praamikaardiga saate tavahindadest 40% soodustust, Storebælti sillalt soodustus boksiga kuni 20%, Øresundi sillal veoautodele vähemalt 56%-soodustus kodulehe tavahinnast.

Praamikaardiga on seotud kuutasu vastavalt sõiduki pikkusele:
  • klass 1 (sõiduki pikkus 0 – 8 meetrit). Kuutasu 40 NOK´i sõiduki kohta
  • klass 2 (sõiduki pikkus 8,01 – 17,50 meetrit). Kuutasu 80 NOK´i sõiduki kohta
  • klass 3 (sõiduki pikkus > 17,51 meetrit). Kuutasu 120 NOK´i sõiduki kohta
Lisandub 40 NOK´i ühekordne kulu praamikaardi ühenduse tekitamise eest.
Antud hindadele lisandub käibemaks.

Kui bokse või praamikaarte enam ei kasutata, tuleb need tagastada (boksid originaalpakendis või mõnes teises alumiiniumpakendis) teenusepakkujale. Täpsem info „Tagastamise“ juures.

Autopass

Olemasolevad Autopass teemaksuboksid jäävad kehtima samadel tingimustel.
 
Teemaks Poolas Ava

Poola teemaksuboks ehk viaTOLL on kohustuslik täismassiga üle 3500 kg sõidukitele. Circle K Eesti AS vahendab vaid Post-Paid viaToll seadmeid. Teemaksuboksi taotlemiseks on vajalik edastada Circle K kontorisse järgnevad dokumendid: poolakeelse lepingu originaal (lae Poola OBU taotlus alla siit), sõiduki taotluse originaal (lae see alla siit), juhatuse liikme poolt digitaalselt allkirjastatud avaldus , sõiduki registreerimistunnistuse koopia ja juhatuse liikme passi või ID-kaardi koopia.

viaTOLL teemaksuboksi kinnituskiri edastatakse ettevõtte e-posti aadressile, et võib teemaksuboksile järele minna (1-2 nädalat). Autojuht saab teemaksuboksi väga lihtsalt ise paigaldada sõidukile. viaTOLL on elektrooniline peopesa suurune sõiduki tuuleklaasi siseküljele kinnitatav seade, mis arvestab teemaksu automaatselt kui sõiduk sõidab kohustuslikust maksepunktist läbi. Makse sooritatakse elektrooniliselt ning ostud kajastatakse Circle K arvel.

Ettemaksu ehk Pre-Paid seadmeid saab soetada otse Poola teeninduspunktidest ja ettemaksu on võimalik teha ka Circle K EUROPE kliendikaartidega.

Kui seadet enam ei kasutata, tuleb see tagastada Poola kontaktpunkti või saata posti teel aadressile:

Kapsch Telematic Services Sp.z o.o.
FAO: FCI Distribution
ul. Poleczki 35 Bud. A1
02822 WARSZAWA
Poland

Rohkem informatsiooni Poola teemaksu kohta leiate viaTOLL kodulehelt.

NB! Soovitame teemaksuboksid tagastada tähitud postiga, kuna seadmete kohalejõudmise eest sihtkohta vastutab klient.
Teemaks Saksamaal Ava

Saksamaa teemaks Toll Collect on kohustuslik sõidukitele täismassiga üle 7500 kg.

Teemaksu on võimalik tasuda:

1. Teemaksupunkti makseterminalis Circle K EUROPE kaarti kasutades. Iga kord tuleb makseterminali käsitsi sisestada andmed firma, veoki ja marsruudi kohta. Tehingud kajastuvad Circle K arvel.

2. Toll Collect kodulehel end registreerides ja sisestades soovitud marsruudi. Toll Collect kodulehel registreerides on võimalik ka kliendil endal leping sõlmida, tellida Toll Collect teemaksuboks ja siduda Circle K arvega. Tehingud kajastuvad kokkuvõtvalt Circle K arvel ja detailse väljavõtte saab Toll Collect iseteenindusest.
NB! Kui soovite lõpetada OBU kasutamise, siis tuleb pöörduda sobivasse teeninduspunkti. Iseseisvalt on teemaksuboksi eemaldamine keelatud.
Rohkem informatsiooni leiate Toll Collect kodulehelt.

3. Taotledes Circle K kaudu elektroonilist teemaksuboksi EETS, mis toimib muuhulgas ka Saksamaal.

EETS tellimine

EETS teemaksuboksi tellimiseks palume saata meile e-kiri aadressile klienditeenindus@circlekeurope.com koos sõiduki(te) registreerimistunnistuse koopia(te)ga. Tellitud EETS teemaksuboks jõuab Teieni kümne tööpäeva jooksul ja on koheselt kasutusvalmis.

EETS teemaksuboksi kasutajad saavad ärikliendi iseteeninduses erinevaid seadistusi ise kiirelt ja mugavalt hallata. EETSi kasutus toimub vastavalt boksiga kaasasolevale kasutusjuhendile.

EETS boksi hinnakiri on leitav meie kodulehelt SIIT 

Teemaks Sloveenias Ava

Alates 01. aprillist 2018 on Sloveenias alates 3,5t sõdukitele teemaks kohustuslik. Teemaksu hinnad sõltuvad sõiduki telgede arvust, läbitud kilometraažist ning euro klassist. Teemaksu tasumiseks on vajalik DarsGo teemaksuboks. Teemaksuboksi taotlemiseks tuleb eelregistreerida ettevõte ning sõidukite andmed internetis aadressil https://www.darsgo.si/portal/en/register ning seejärel paigaldada DarsGo teemaksuboks Sloveenias OMVjaamas. Kindlasti tuleb iseteeninduses registreerides välja printida kinnitus BAR-code-ga „Certificate of Receipt“ ja anda juhile kaasa. Kohapeal saab Routex kaardiga tasuda 10 € administratiivkulu ning seejärel saab siduda teemaksuboksi Circle K kaardiga ning tehingud lähevad Circle K arvele.

Rohkem infot saab lugeda siit
Teemaks Soomes Ava

Soomes maksustatavad teed puuduvad.
Sule

Muuda keel