Circle K Eesti AS

Circle K põhitegevuseks on mootorikütuste ning toidu-ja esmatarbekaupade ning teenuste jaemüük. Eesti suurima turuosaga mootorikütuste jaemüüjana omame ja opereerime Circle K kaubamärkide all 59 täisteenindus- ja 17 automaatjaama ning kaht mugavuspoodi. 26 autopesulaga, oleme suurim automaatpesulate kett Eestis. Ettevõtte pakub tööd ja eneseteostust rohkem kui 700 inimesele. Jaemüügi ettevõttena töötame klientide heaks ja eksisteerime ainult tänu klientidele. Circle K teenindusjaamades Eestis tehakse ühes kuus üle 1,5 miljoni ostutehingu, seega külastab iga Eesti elanik meid 14 korda aastas. Selline tulemus teeb meid rõõmsaks. Soovime, et neid oste oleks aina rohkem ning seepärast pöörame suurt tähelepanu arendustegevusele, et meie teenindusjaamades oleks kõik vajalik nii Sulle kui Sinu autole. 

2017 aasta aprillini kandsime nime Statoil. Seejärel hakkasid meie teenindusjaamad järk-järgult muutuma Circle K teenindusjaamadeks. Ettevõtte ärinimi on 2016 aasta aprillist Circle K Eesti AS (endine Statoil Fuel & Retail Eesti AS).

Circle K Eesti AS on Circle K AS tütarettevõte, mis omakorda kuulub alates 2012. aasta suvest globaalsesse Kanada päritolu jaemüügi kontserni Alimentation Couche-Tard Inc, kes annab tööd üle 100 000 inimesele ning kelle kaubamärgi Circle K all tegutseb Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias üle 12 500 mugavuspoe ja teenindusjaama.

Varasemalt kuulus Circle K Norra päritolu energiakontserni Statoil, mis tegeleb muuhulgas naftatootmisega. Kuid pärast jaemüügi tegevuse võõrandamist Alimentation Couche-Tard Inc-le, ei kuulu Circle K-ga valitseva mõju kaudu seotud äriühingute hulka naftatootmisega tegelevaid ettevõtteid. Seega ei ole Circle K mootorikütuste tootmise ja müügi osas vertikaalselt integreeritud ettevõte.

Couche-Tard’i võrgustik Põhja-Ameerikas koosneb 15 äriüksusest ning võrgustikku kuulub 8001 mugavuskauplust. Euroopas juhib Couche-Tard laiaulatuslikku jaemüügiketti üle terve Skandinaavia, Poola, Baltikumi, Iirimaa ja Venemaa, kuhu kuulub 9. oktoobri 2016 seisuga 2759 mugavuskauplust, millest enamik pakuvad mootorikütust, toidu- ja esmatarbekaupu, kuid leidub ka automaattanklaid, mis pakuvad üksnes mootorikütust. Couche-Tard pakub ka teisi tooteid, nagu elektrienergia, laevakütus, lennukikütus, õlid ja kemikaalid. 

Litsentsilepingu alusel tegutseb Circle K kaubamärgi all veel ligikaudu 1500 poodi 13 riigis üle maailma (Hiina, Costa Rica, Egiptus, Honduras, Guam, Hong Kong, Indoneesia, Macau, Malaisia, Mehhiko, Filipiinid, Araabia Ühendemiraadid ja Vietnam).

Sule

Muuda keel